زیپ نیوز

پمپئو در جایگاه نصیحت ما در خصوص ایران نیست - زیپ نیوز

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهونیوز، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که وزیر خارجه سابق آمریکا در جایگاهی نیست که دولت بایدن را در رابطه با ایران نصیحت کند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید با تاکید بر سخت بودن کار دیپلماسی در گفتگو با ایران، مدعی شد که مذاکرات میان دو طرف با واسطه گری اروپا و برخی کانال‌های دیگر در جریان است.  

مشاور امنیت ملی کاخ سفید ضمن انتقاد از مواضع پمپئو در خصوص نصیحت دولت بایدن در خصوص چگونگی رفتار با ایران، با تاکید بر اینکه وی در جایگاهی نیست که خط مشی دولت فعلی آمریکا را در چگونگی رفتار با تهران تعیین کند، مدعی شد که واشنگتن در حال مذاکره غیر مستقیم با ایران بوده و در حال حاضر منتظر تصمیم تهران برای چگونگی ادامه کار است.  

سالیوان همچنین با طرح این ادعا که گفتگوهای غیر مستقیم میان تهران و واشنگتن با واسطه گری اروپا و کانال‌های دیگر در جریان است، در خصوص ادامه روند از مسیر دیپلماسی با ایران گفت که این کار آسان نخواهد بود ولی معتقدیم ما در یک روند دیپلماتیک قرار داریم که در جریان آن می‌توانیم به هدف خود برسیم.  

مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین در خصوص رابطه میان ریاض و واشنگتن و با اشاره تلویحی به عدم چراغ سبز آمریکا به رهبران سعودی، تاکید کرد که ما به عربستان چک سفید امضا برای انجام هر اقدامی نخواهیم داد.  

بازدید : - بار دسته بندی : بین الملل تاريخ : 30 آوریل 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها