زیپ نیوز

پاسخ ایران به آمریکا، قطعا واکنشی نظامی خواهد بود - زیپ نیوز

به گزارش خبرگزاری مهر، «سردار حسین دهقان»، مشاور نظامی مقام معظم رهبری روز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری آمریکایی سی.ان.ان اعلام کرد که واکنش ایران به شهادت سردار سلیمانی، قطعا پاسخی نظامی علیه اماکن نظامی آمریکا خواهد بود.

مشاور مقام معظم رهبری در جریان این گفتگو که در تهران صورت گرفت، در عین حال تاکید کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری نیز به صورت رسمی اعلام کرده که هرگز به دنبال جنگ نیستیم، ما نیز به دنبال جنگ نخواهیم بود.

به گفته سردار دهقان، این آمریکا است که جنگ را شروع کرده است و بنابراین آن‌ها باید واکنش متناسب به اقدام‌شان را بپذیرند. در این ارتباط سردار دهقان افزود: تنها چیزی که در حال حاضر می‌تواند چرخه جنگ را پایان دهد، این است که آمریکا ضربه‌ای متناسب با اقدام خود را دریافت کند، اما پس از آن واشنگتن دیگر نباید به دنبال چرخه جدید (جنگ) باشد.

سردار دهقان در ارتباط با توئیت تهدید آمیز و خصمانه اخیر ترامپ نیز که در آن رئیس جمهور آمریکا مدعی هدف قراردادن ۵۲ هدف احتمالی در ایران شده بود، گفته است: او نه چیزی از حقوق بین‌الملل و نه از منشور سازمان ملل متحد نمی‌داند. او یک سیاستمدار نیست و ثبات عقلی ندارد.

مشاور نظامی مقام معظم رهبری همچنین با اشاره به قطعنامه ۲۳۴۷ سازمان ملل که در آن تخریب میراث فرهنگی غیرقانونی اعلام شده، گفت: اگر ترامپ، منطق، عقلانیت و قانون را بر تصمیمات خود قبول کند، او باید بپذیرد که یک جنایتکار جنگی است و باید در دادگاه مربوطه محاکمه شود.

وزیر دفاع سابق جمهوری اسلامی ایران همچنین در پاسخ به این سوال که اگر ترامپ تهدیدات خود را در ارتباط با حمله به اماکن فرهنگی عملی کند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ گفت: به یقین، هیچ کدام از کارکنان نظامی آمریکا، هیچ مرکز سیاسی آمریکا، هیچ پایگاه نظامی آمریکا و هیچ کدام از کشتی‌های آمریکایی در امنیت نخواهد بود، چون همه آن‌ها برای ما در دسترس هستند.

بازدید : - بار دسته بندی : بین الملل تاريخ : 31 دسامبر 2020 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.