زیپ نیوز

معاون بایدن از رویکرد ضدایرانی خود رونمایی کرد - زیپ نیوز

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یواس‌اس تودی، «کامالا هریس» یار انتخاباتی و معاون جو بایدن نامزد دموکرات رقابت ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، طی اظهاراتی مدعی شد که پیروزی این زوج انتخاباتی به منزله حمایت ناگسستنی آنها از رژیم صهیونیستی است تا آنجا که هرگز به ایران، اجازه برخورداری از سلاح هسته‌ای را نخواهند داد.

وی در ادامه سخنان خود افزود: به شما قول می‌دهم که دولت بایدن-هریس ملزم به حفظ تعهدات خلل‌ناپذیرشان در تامین امنیت اسرائیل است و این شامل همکاری بی‌سابقه نظامی-اطلاعاتی می شود که در دوره اوباما-بایدن هم جریان داشت. همچنین تضمین می‌کنیم که برتری نظامی اسرائیل در سطح منطقه حفظ خواهد شد.

بایدن در دوره‌ای که در دولت باراک اوباما سِمَت معاونت رئیس‌جمهور را به عهده داشت؛ از طرفداران سرسخت تأمین امنیت رژیم صهیونیستی بود و از مواردی چون برخورداری این رژیم از سامانه گنبد آهنین یا دریافت کمک نظامی ۳۸ میلیارد دلاری در بازه زمانی ۱۰ سال، حمایت می‌کرد.

هریس در ادامه افزود: من در کمیته اطلاعاتی سنا حضور دارم و بر این باورم که آمریکا (تحت ریاست جمهوری ترامپ) بیش از همیشه منزوی شده است.

به گفته هریس، رای منفی شورای امنیت به تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، نشان داد که رویکرد ترامپ مبنی بر اینکه «اولویت با آمریکا است»؛ به تنهایی آمریکا منجر شد و این به نفع واشنگتن و متحدانش نیست.

اظهارات هریس در حالی است که ایران همواره به دنبال استفاده صلح‌آمیز از انرژی اتمی بوده و بارها تاکید کرده که تسلیحات هسته‌ای هیچ جایی در دکترین دفاعی این کشور ندارد.

بازدید : - بار دسته بندی : بین الملل تاريخ : 28 آوریل 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.