زیپ نیوز

آمریکا از شکست طرح احیای تحریم‌های ایران به خشم آمد - زیپ نیوز

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینترنتی نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، «ریچارد میلز» معاون نمایندگی دائم آمریکا در سازمان ملل، در نشست کمیته اداری و مالی مجمع عمومی این سازمان، دو پیشنهاد ضدایرانی را برای درج در قطعنامه برنامه و بودجه سال مالی ۲۰۲۱ مطرح کرد که با مخالفت ۱۴۲ کشور مواجه شد.

در همین راستا، میلز در پایان این نشست، با لحنی طلبکارانه خطاب به سایر اعضا مدعی شد: تصمیم شما مغایر با اصول سازمان ملل و در ضدیت با مطالبات آمریکا به عنوان سخاوتمندترین عضو سازمان بود.

وی ادامه داد: در قبال درخواست برای استقرار مجدد کمیته تحریم‌های ایران در سازمان ملل و هیأت کارشناسان، پاسخی دریافت کردیم که ما را ناامید کرد.

نهایت آنکه میلز مدعی شد: به آنهایی که اصرار دارند تا توانایی آمریکا را در برقراری مجدد تحریم‌ها علیه ایران به چالش بکشند؛ یادآوری می‌کنم که واشنگتن به طور صادقانه از روند قیدشده در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت پیروی کرده است. این ما نیستیم که در این روند به سیاسی‌کاری روی آورده‌ایم بلکه این اتهام به آن دسته از اعضای سازمان ملل وارد است که درخواست مشروع آمریکا مبنی بر احیای تحریم‌های ایران را بنابر ملاحظات سیاسی که خارج از چارچوب شورای امنیت است؛ رد می‌کنند.

پیشتر نیز آمریکا که موفق نشده بود تحریم‌های تسلیحاتی ایران را در شورای امنیت تصویب کند، به دنبال آن بود تا با توسل به مکانیسم ماشه، تحریم‌هایی که بنا به برجام لغو شده بودند را دوباره اجرا کند.

این در حالی است که آمریکا از برجام خارج شده و کشورهای دیگر که هنوز عضو برجام هستند به واشنگتن یادآوری کردند که دیگر نمی‌تواند از مکانیسم ماشه استفاده کند.

بازدید : - بار دسته بندی : بین الملل تاريخ : 28 آوریل 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.